About

O nás

Popsal bych nás slovy Míly Kádnera, zakladatele našeho žákovského oddílu:

Vážení rodiče,

uplynul právě rok od zániku TJ Sever, ve kterém žákovský oddíl juda řadu let působil. Díky pochopení vedení ligového oddílu juda Střední policejní školy /SK PŠ/, jsme mohli plynule pokračovat v činnosti jako součást Sportovního klubu Juda policejní školy, Vedoucí oddílu SK PŠ za nás na čtvrtletí dopředu uhrazuje nájem tělocvičny, proplácí jízdné a startovné na soutěže, přispívá na Letní soustředění atd. I přes zvýšení nájmu za tělocvičnu, můžeme i pro rok 1997 zůstat u původního oddílového příspěvku 150,-Kč za člena na čtvrtletí. V lednu je též nutno zaplatit licenční známku Juda v hodnotě 50,-Kč, opět díky pochopení vedení SK PŠ zaplatí dětí za známku jen 25,=Kč, tedy na 1. čtvrtletí 1997 celkem 175,-Kč, Licenční známkou je kryto úrazové pojištění členů oddílu-smlouvou s pojišťovnou České kooperativa. Vážení rodiče, oddílové příspěvky, které hradí jen část nákladů na tréninkové hodiny musím odevzdat Vedení SK PŠ každý první měsíc čtvrtletí, teď tedy do konce ledna. Žádám vás tedy o včasné zaplacení.

V roce 1997 se chceme opět zúčastňovat žákovských soutěží, na léto připravuji 14 denní soustředění ve stanovém táboře U Třebíče na přelomu července a srpna. 

Myslím, že se dá říci, že bojová umění ve sportovním pojetí vychovávají k samostatností, toleranci a vzájemné úctě. Doufám, že i trénink Juda bude pro vaše dětí v dospívání dobrým základem proti svodům moderní civilizace jako jsou drogy, alkohol či pochybné náboženské sekty.

Přeji Vám i vaším dětem úspěšný rok 1997.

“Život se odvíjí na svitku papíru,

nazvaném čas, a to, co bylo již

jednou napsáno, je navždy pryč.“

M. Kádner

Za mne bych doplnil, že v roce 2024 jsme se vrátili zpět k původnímu názvu SEVER a změnili jméno na Judo SK Praha Sever a tím se odloučili od mateřského oddílu. Děkujeme Sportvonímu Klubu Policejní Školy za dosavadní podporu a spolupráci, hodně zdaru Vám i nám do budoucna.

Janek